Milion chvilek pro demokracii

Dne 28. května 2019 od 18:30 hod. na nám. F. X. Svobody v Mníšku pod Brdy se přidali občané k celonárodní vlně protestů za nezávislost justice pod názvem „Milion chvilek pro demokracii“.

Akce byla narychlo organizovaná, přesto účast lidí překvapila. Díky patří nejen těm, kteří vystupovali, ale také těm, kteří se zúčastnili, či tvořili zázemí (půjčili co mohli, co bylo potřeba).

Konferování celé akce se ujala starostka Magdalena Davis, která oznámila, že akce je pod záštitou města. Zde je nutné podotknout, že akce není placena z peněz města, ale ze soukromých finančních prostředků. Na úvod sdělila, proč se celá akce vlastně koná. Vše zahájila zdravice Tomáše Kluse, který byl na stejné akci v Brně. Děkujeme!!!

Zajímavou cestou od roku 1989 prošly naše média. Jak bylo řečeno „… můžeme si číst co chceme, můžeme poslouchat co chceme …“. Stále je však co zlepšovat i v této oblasti, o které hovořil pan Jan Jandourek z médií.

O situaci v justici, jak se zde cítí ti, kterých se situace týká pohovořil Eduard Navara, který již třetím volebním obdobím vykonává funkci přísedícího okresního soudu, kam ho městské zastupitelstvo opětovně zvolilo.

Proslovy byly postupně prokládány hudbou, což zjemňovalo atmosféru. Všichni si tak mohli zazpívat např. píseň „Jednou budem dál …“.

Dále k řečnickému mikrofonu přistoupila radní Šárka Slavíková Klímová. Připomněla 30. výročí od sametové revoluce a uvítala, že i Mníšek pod Brdy se připojil k vlně protestů za nezávislost justice.

Pavel Schmidt – starosta Černolic přijel podpořit mníšecké občany a ve svém proslovu zmínil nejen výsledky voleb do Evropského parlamentu, ale zejména se vyjádřil k situaci Andeje Babiše, že „zde nemá co dělat“.

Po panu starostovi se svým emotivním proslovem k současné situaci a současnému dění vystoupila paní Jiřina Rosáková. Zmínila premiérovo úvěrové zatížení, jeho kolizní postavení vůči bankám, čerpání dotací a mnohé další.

Po přednesení projevů společně paní Jiřina Rosáková a pan Pavel Schmidt přečetli Prohlášení Milionu chvilek vyzývající občany, aby se i nadále stavěli Za nezávislost justice. Krátkou závěrečnou řeč přednesla Magdalena Davis a na závěr zazněla státní hymna. Poté jsme se společně vyfotografovali.

Podle odhadů bylo na akci přítomno asi 250 – 300 občanů.

Příspěvek byl publikován v rubrice Blog. Můžete si uložit jeho odkaz mezi své oblíbené záložky.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *