Redaktor Kálmán se sešel s redakční radou

Již třikrát se v letošním roce sešla Redakční rada Zpravodaje městečka pod Skalkou. Nyní to bylo poprvé, kdy se setkala s novým redaktorem Liborem Kálmánem. Všem dohromady přejeme, ať se jim práce daří.

Zápis č. 3

Příspěvek byl publikován v rubrice Redakční rada Zpravodaje. Můžete si uložit jeho odkaz mezi své oblíbené záložky.

4 komentáře: Redaktor Kálmán se sešel s redakční radou

 1. Pavel Jeřábek napsal:

  Tak jsem koukl a nelíbí se mi, že redakční rada bude hodnotit až vydané číslo Zpravodaje. Pokud si pamatuji, RR se podílela na přípravě nového čísla, zejména o sporných článcích zda budou či nebudou vydány. A zároveň vyhodnotila poslední vydané číslo. Model – hodnotit Zpravodaj až po vydání zavedla minulá rada města pod vedením pana Digrina a dá se říci, že vše je jen na jedné osobě – redaktorovi – co bude a nebude zveřejněno (před několika roky pan Navrátil vyřadil článek s tím, že jsem mu nedal jména zdroje příspěvku – prý jsem ho měl zalepit do obálky a předat mu ji). Protože jsem s takovým modelem – obsah čísla je závislý na pracovnících úřadu . v minulém volebním období nesouhlasil, dovolím si nesouhlasit dál.

 2. Andrea Midkiff napsal:

  Vážení přátelé,
  je mi líto, ale musím s Pavlovým příspěvkem, který se týká práce RR, nesouhlasit. Redaktor by měl být schopen pracovat samostatně, my bychom mu měli na počátku nastavit mantinely, ale také mu dát důvěru. Pouze tak zjistíme, zda svou práci dělá profesionálně, v rámci nastavených pravidel a nestranně.
  Tento přístup je zcela v souladu s doporučeními Oldřicha Kužílka (spoluautora tiskového zákona) i s doporučením pro vydávání periodik samosprávami.
  http://www.oziveni.cz/documents/radnicni_listy/doporuceni-kodex.pdf
  Z něj si dovolím vypíchnout bod 1.4.:
  Úkoly redakční rady
  Redakční rada ve vztahu k redakci ukládá a upřesňuje základní pravidla tvorby periodika, nikoli však detailní řešení, pravidelně u každého čísla kontroluje jejich plnění, kontrola probíhá následně, redakční rada tedy přímo neschvaluje příspěvky ke zveřejnění.
  Minulé vedení si tento demokratický postup upravilo k obrazu svému a aplikovalo jej ad libitum, ne ad pedem litterae. My touto cestou nepůjdeme, bylo by to proti zásadám, které zastáváme, ale i slibům, kterým hodláme dostát.
  S přáním krásného léta
  Andrea Midkiff

 3. Mníšečtí Patrioti napsal:

  Děkujeme předsedkyni redakční rady Zpravodaje městečka pod Skalkou za osvětlení přístupu k městskému periodiku a s prací redakční rady.
  Mníšečtí Patrioti

 4. Jeřábek Pavel napsal:

  Jako zastupitel minulého volebního období jsem mnohokrát vyjádří nesouhlas se systémem, že celý Zpravodaj má „v ruce“ redaktor, redakční rada potom hodnotí vydané číslo. Kdybych dnes kyval, že celkem podobný model je v pořádku, tak by to znamenalo, že tenkrát to nebylo o principu Zpravodaje.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *