Finanční výbor vyvíjí činnost v souladu s celostátní ekonomikou

Finanční výbor je též podřízen Zastupitelstvu města. Jeho stěžejní prací je posuzovat, vyhodnocovat a doporučovat ZM ke schválení předložené materiály, které se týkají financí města, a to zejména rozpočtových opatření. V současné době Finanční výbor spolu s Finančním odborem MěÚ sleduje celostátní ekonomiku, vývoj, predikce a dopad na rozpočet města.

Na svém 18. zasedání vzal na vědomí informaci, že může rozpočet Mníšku pod Brdy přijít až o 23 miliónů korun. Současně vzal na vědomí, že MF ČR navrhuje, aby se mezi všechny obce v ČR rozdělila částka (podle počtu obyvatel) 9,8 miliard Kč. To by znamenalo příjem cca 7 miliónů do rozpočtu našeho města.

V souvislosti se vzniklou situací zapříčiněnou COVID-19 doporučil, aby do rozpočtu byly zapojené finanční prostředky na pokrytí tohoto výpadku, které má město k dispozici.

Dále navrhl, pokud se budou přesouvat nějaké investice z roku 2020 do roku 2021, aby tento výčet obsahoval jak jednotlivé akce, tak jednotlivé částky.

Na svém 19. zasedání projednal zejména závěrečný účet města za rok 2019. Dále vzal na vědomí rozpočtové opatření č. 8 a doporučil ZM ke schválení rozpočtové opatření č. 9, kterým se do rozpočtu města zapojují finanční prostředky ve výši 15 miliónů. Tím bude zajištěno, že vše, co je nyní v rozpočtu se může zainvestovat.

Příspěvek byl publikován v rubrice Blog, Finanční výbor. Můžete si uložit jeho odkaz mezi své oblíbené záložky.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *