Kontrolní výbor a jeho činnost

Kontrolní výbor se ze zákona 128/2000 Sb., o obcích (obecní zřízení) zabývá zejména kontrolou Usneseních RM a ZM, zda jsou v souladu s legislativou. Dalším jeho úkolem je plnit úkoly uložené mu Zastupitelstvem města, neboť to je orgán, kterému se Kontrolní výbor zodpovídá.

Na svém 11. zasedání plnil běžné úkoly a zabýval se 4 miliónovou investicí do kruhové křižovatky, která vyplývá ze smlouvy z roku 2005. Tento úkol byl uložen Zastupitelstvem.

Na svém 12. zasedání se zabýval plněním běžné agendy, a to kontrolou Usneseních RM a ZM.

Na svém 13. zasedání upozornil na stížnosti občanů, a to požívání alkoholu na místech, kde je to zakázáno, či na možné zlepšení webových stránek města.

Na svém 14. zasedání jednal opět o kruhové křižovatce, stejně jako na 11. zasedání. Ke svému konečnému stanovisku je třeba dohledat materiály, které jsou již v archivu.

Příspěvek byl publikován v rubrice Blog, Kontrolní výbor. Můžete si uložit jeho odkaz mezi své oblíbené záložky.

2 komentáře: Kontrolní výbor a jeho činnost

 1. Absence zápisu KV na zasedání zastupitelů napsal:

  KV, dle zápisu se sešel naposledy někdy v lednu 2020. To je obdivuhodné. Navíc předseda KV na veřejném zasedání zastupitelů, které bylo toto pondělí, protože nebyl přítomný, nepředal nikomu z členů pravomoc, aby přečetl zprávu o činnosti KV. Smutné, ale nepřekvapující. Horší ale je, že ve zprávě o činnosti Rady města zaznělo, že Rada Města a starosta ve funkčním období 2014 – 2018 překročili pravomoce ohledně řešení pozemků města v okolí Pasáže – Pražská.

  • Mníšečtí Patrioti napsal:

   K uvedenému příspěvku uvádím následující upřesnění:

   KV se sešel 5.6. a 19.6.2020. Proč není zápis z 5.6.2020 na webových stránkách města a nebyl součástí materiálů pro jednání ZM mi není známo.
   Zápis z 19.6.2020 se bude kontrolovat na dalším zasedání KV (jak je zvykem), které by mělo být tento pátek, pokud se nic nezmění.

   Mgr. Eduard Navara
   člen KV

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *