Činnost Kontrolního výboru ZM

Kontrolní výbor v období od začátku června do začátku července zasedal nezvykle často. Důvodem bylo nahromadění práce, které vzniklo nouzovým stavem a také následnou situací v souvislosti s Covid-19. Ve třech zasedáních zpracoval Kontrolní výbor podstatnou část nahromaděných dokumentů tak, aby prázdniny byly pro všechny volné. V období prázdnin se špatně zasedání Kontrolního výboru kvůli dovoleným svolává.

Na zasedání dne 5. 6. 2020 řešil KV opětovně kruhovou křižovatku před Plus Discount – dnes Penny. Na základě dostupných materiálů odkázal na tyto materiály a na zápis č. 11 z roku 2019, kde toto již řešil.

Dále kontroloval zákonnost přijetí usnesení RM. Nezjistil žádné pochybení, avšak vyžádal si některé dokumenty ke kontrole.

Dne 19. 6. 2020 pokračoval ve své činnosti. Tentokrát se zaměřil pouze na kontrolu zákonitosti usnesení RM. Opět nezjistil žádné pochybení, avšak vyžádal si některé dokumenty ke kontrole.

Kontrolní výbor pokračoval ve své činnosti ještě 10. 7. 2020. Protože není zápis z tohoto jednání na webových stránkách města, nebudu ho zveřejňovat, ani komentovat.

Co však lze vytknout Odboru kanceláře starostky je, že zápisy z jednání Kontrolního výboru jsou zveřejňovány pouze s jedním podpisem. Opakovaně zde chybí podpis ověřovatele. Předpokládám, že s nástupem nové asistentky se toto změní.

Mgr. Eduard Navara

Příspěvek byl publikován v rubrice Blog, Kontrolní výbor. Můžete si uložit jeho odkaz mezi své oblíbené záložky.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.