Plánovací smlouva s Ambeatem na programu ZM

Vážení občané,

dne 26. 1. 2022 se uskuteční veřejné zasedání zastupitelstva Města Mníšek pod Brdy. Na jeho programu jsou mimo jiné dva zajímavé body, které mohou zásadně ovlivnit rozvoj našeho města a život v něm. Jedná se o:

  1. Územní plán
  2. Plánovací smlouvu s Ambeatem

Prvním bodem je 1. změna Územního plánu Mníšku pod Brdy (ÚP byl schválen na konci roku 2019), která má přes 30 změn. Mezi jednu z nich patří změna územní rezervy R7 na pozemky, na kterých se bude moci stavět (firma Ambeat).

Druhá změna je schválení Plánovací smlouvy mezi Městem Mníšek pod Brdy a firmou Ambeat. Tato velmi kontroverzní smlouva, která je pro Město Mníšek velmi nevýhodná jak z důvodu služeb, tak celého územního rozvoje byla celkem 4x diskutovaná. Přesto vedení města nedokázalo využít své páky na to, aby rozvoj v oblasti zóny R7 a Z112 byl ve prospěch občanů našeho města.

Lze předpokládat, že vzhledem k cenám, za které se zde bude nájem a služby pohybovat, nebude možné, aby občané města tuto rozvojovou zónu využili. Občanům nebyly nalito tzv. „čistého vína“. Nalije „čisté víno“ vedení města občanům na zastupitelstvu 26. 1. 2022, nebo zůstanou z jeho strany veškeré slabiny skryté?

Účast veřejnosti na zasedání zastupitelstva bude určitě očekávaná a jeho otázky v rámci veřejné schůzi, či před samostatným hlasováním, jak připouští zákon, také. Bude Plánovací smlouva mezi Městem Mníšek pod Brdy a Ambeatem schválena? Bude schválena ve znění, v jakém je předložena? Dojde na poslední chvíli ještě ke změnám?

za MNÍŠECKÉ PATRIOTY:

Mgr. Eduard Navara

Příspěvek byl publikován v rubrice Blog. Můžete si uložit jeho odkaz mezi své oblíbené záložky.

Jeden komentář: Plánovací smlouva s Ambeatem na programu ZM

  1. Pingback: Informační rozcestník – Ambeat – areál pro seniory | V Mníšku.cz

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *