Kontrolní výbor a jeho činnost

Kontrolní výbor se ze zákona 128/2000 Sb., o obcích (obecní zřízení) zabývá zejména kontrolou Usneseních RM a ZM, zda jsou v souladu s legislativou. Dalším jeho úkolem je plnit úkoly uložené mu Zastupitelstvem města, neboť to je orgán, kterému se Kontrolní výbor zodpovídá.

Na svém 11. zasedání plnil běžné úkoly a zabýval se 4 miliónovou investicí do kruhové křižovatky, která vyplývá ze smlouvy z roku 2005. Tento úkol byl uložen Zastupitelstvem.

Na svém 12. zasedání se zabýval plněním běžné agendy, a to kontrolou Usneseních RM a ZM.

Na svém 13. zasedání upozornil na stížnosti občanů, a to požívání alkoholu na místech, kde je to zakázáno, či na možné zlepšení webových stránek města.

Na svém 14. zasedání jednal opět o kruhové křižovatce, stejně jako na 11. zasedání. Ke svému konečnému stanovisku je třeba dohledat materiály, které jsou již v archivu.

Příspěvek byl publikován v rubrice Blog, Kontrolní výbor. Můžete si uložit jeho odkaz mezi své oblíbené záložky.

2 komentáře: Kontrolní výbor a jeho činnost

 1. Absence zápisu KV na zasedání zastupitelů napsal:

  KV, dle zápisu se sešel naposledy někdy v lednu 2020. To je obdivuhodné. Navíc předseda KV na veřejném zasedání zastupitelů, které bylo toto pondělí, protože nebyl přítomný, nepředal nikomu z členů pravomoc, aby přečetl zprávu o činnosti KV. Smutné, ale nepřekvapující. Horší ale je, že ve zprávě o činnosti Rady města zaznělo, že Rada Města a starosta ve funkčním období 2014 – 2018 překročili pravomoce ohledně řešení pozemků města v okolí Pasáže – Pražská.

  • Mníšečtí Patrioti napsal:

   K uvedenému příspěvku uvádím následující upřesnění:

   KV se sešel 5.6. a 19.6.2020. Proč není zápis z 5.6.2020 na webových stránkách města a nebyl součástí materiálů pro jednání ZM mi není známo.
   Zápis z 19.6.2020 se bude kontrolovat na dalším zasedání KV (jak je zvykem), které by mělo být tento pátek, pokud se nic nezmění.

   Mgr. Eduard Navara
   člen KV

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.