Jak vznikal a co nám přináší rozpočet města na rok 2021?

Ve Zpravodaji městečka pod Skalkou č. 302-303, je zveřejněn článek Finančního výboru o rozpočtu našeho města na rok 2021. Článek zpracoval zástupce MNÍŠECKÝCH PATRIOTŮ.

Příspěvek byl publikován v rubrice Blog, Finanční výbor. Můžete si uložit jeho odkaz mezi své oblíbené záložky.

2 komentáře: Jak vznikal a co nám přináší rozpočet města na rok 2021?

 1. Nejen mesta, ale i kraje maji vliv na formovani a stav kulturniho zazemi, peci o kulturni dedictvi, dostupnost kulturniho obsahu ci rozvoj kreativniho potencialu. Mluvili jsme s vedouci odboru kultury Katerinou Churtajevou z Kralovehradeckeho kraje, kde se participativne tvori strategie na roky 2021–2027. Ta uz pred samotnym dokoncenim prinasi pozitivni priklady. Na kulture me zajimaji a bavi nikoli pouze samotne vystupy kulturnich aktivit, ale predevsim jeji potencial pro rozvoj mesta nebo regionu. Mela jsem moznost nekolik let pracovat na severnim Kavkaze a intenzivne prozivat situaci v regionu znicenem valkou, ktery byl o kulturu ve vsech jejich projevech naprosto oklesteny, a zazila jsem tak na vlastni kuzi, jak moc kultura kultivuje prostredi kolem sebe, a to i pro ty, kdo nejsou jejimi primymi konzumenty. Uz jenom to, ze mijime plakaty na divadelni predstaveni, vylohy knihkupectvi nebo sochu ve verejnem prostoru, nam vsem, cele spolecnosti, dava vice, nez si myslime a uvedomuje. Je to presne ta samozrejmost, jejiz cenu si uvedomime, az kdyz o ni prijdeme. Abych to prirovnala k aktualnim prozitkum – je to neco jako zdravi nebo to, ze nase deti mohou chodit do skoly.

  • Mníšečtí Patrioti napsal:

   Děkujeme za příspěvek. Uvítáme pro příště Váš podpis. Také téma by se zde mělo týkat našeho města, tedy Mníšku pod Brdy, potažmo Středočeského kraje. Ale nebráníme se zkušenostem z jiných regionů z ČR.

   za MNÍŠECKÉ PATRIOTY
   Mgr. Eduard Navara

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.