Kandidát Mgr. Eduard NAVARA – medailonek

1. Mgr. Eduard N A V A R A (54)

Mgr. Eduard Navara absolvoval Vysokou školu finanční a správní, obor Veřejná správa a Metropolitní Univerzitu Praha, obor Evropská studia a veřejná správa.

Ve svém profesním životě pracuje v oblasti účetnictví, správy a údržby nemovitostí. V roce 2017 absolvoval rekvalifikaci na daňového specialistu. Je členem výboru Svazu účetních Praha, z.s. Během své profesní kariéry pracoval také v bankovním sektoru. Zastával vedoucí funkce, působil jako člen představenstva i jako člen kontrolní komise.

V Mníšku pod Brdy žije 46 let. Náš lídr zná město velmi dobře. Jako občan se několik let zabýval komunální politikou, v letech 2017 – 2018 se podílel na tvorbě Strategického plánu pro Mníšek pod Brdy.

V roce 2019 na Národním sněmu regionů soudržnosti, kam ho vyslalo město, prezentoval Mníšek pod Brdy, jeho rozvoj, cestovní ruch a kulturu.

V minulém období pracoval v několika poradních orgánech, a to jak Zastupitelstva města, tak i Rady města. Byl především platným partnerem pro vedoucí Finančního odboru.

V roce 2018 byl zastupitelstvem zvolen do Kontrolního výboru, kde spolupracoval s jednotlivými odbory Městského úřadu, a to zejména Odborem kanceláře starostky a Odborem správy majetku a investic.

V roce 2020 byl zvolen zastupitelstvem do Finančního výboru, kde spolupracoval zejména s Finančním odborem Městského úřadu. Jako člen Finančního výboru publikoval ve Zpravodaji městečka pod Skalkou několik odborných článků, a to zejména o rozpočtu města.

V roce 2021 byl jmenován Radou města členem Komise pro bezpečnost a prevenci kriminality.

V roce 2022 byl přizván na jednání Krizového štábu, kde se řešil válečný akt mezi Ukrajinou a Ruskem.

V minulosti byl několikrát jmenován Radou města členem Komise pro otevírání obálek různých investic na území města.

Zajímá se o regionální politiku, v rámci Místní akční skupiny (MAS) Hřebeny, z.s., vykonává funkci předsedy Kontrolní a monitorovací komise.

Od roku 2010 je přísedícím Okresního soudu Praha – západ, trestního senátu. Od roku 2002 je členem National Geographic Society.

Je členem politické strany Patrioti České republiky.

Přes svou angažovanost se zvládá věnovat svým třem neteřím, kterým nikdy neodmítne jakoukoliv pomoc.

Za svou největší prioritu považuje efektivní hospodaření s veřejnými financemi a dodržování právních předpisů. Dále hodlá dodržovat strategický plán, na jehož základě se tvoří akční plány na jednotlivé roky, podle kterých se vždy sestavuje rozpočet města na následující rok.

Příspěvek byl publikován v rubrice Blog. Můžete si uložit jeho odkaz mezi své oblíbené záložky.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.