Odpověď občanovi 2

Dobrý den,

nejsem si jistý, zda-li žiji ve stejném městečku a ve stejném století jako ostatní občané města Mníšek p. Brdy, ale v souvislosti s nadcházejícími komunálními volbami mě zaujaly tyto tři věci:

1) anonymní dopis, který jsme dostali do schránky – adorující vládu bývalého starostu p. Digrina a naopak očerňující vedení města starostkou pí. Davis,

2) bizardní cíle v programech některých politických stran s ohledem na neřešení programových cílů, které byly schváleny za široké účasti občanů ve Strategickém plánu města v roce 2019 (nevšiml jsem si, že by některá strana/hnutí tento dokument zmiňovala ve svých programech), za příklad absurdnosti takových priorit mohu uvést např.: vybudování multifunkční knihovny 21. století nebo budování psího hřiště s možností koupání,

3) nevšiml jsem si, že by některá kandidující strana/hnutí se vyjádřila k třaskavému tématu: za jakých podmínek se bude stavět miliardový developerský projekt seniorského centra Ambeat, jehož stavba by měla být zahájena již v tomto roce.

Pěkný den,

Milan Bochenek

———-

Vážený pane Bochenku,

reagujeme tímto na Váš mail ze dne 19. 9. 2022 a pokusíme se na Vaše dotazy / námitky / připomínky odpovědět tak, jak to vidíme z naší strany.

V současné době, tj. době předvolební kampaně, se snaží každý si hlídat „své záda“.

1) Můžeme Vás ujistit, že alespoň v některých bytových domech se anonymní dopis ve schránkách neobjevil. Kdo má příslušný přístup na facebook, mohl si ho přečíst tam, to je pravda. Máme však za to, že některé části města (bytové i rodinné domy) byly vynechány, stejně tak jako okraje intravilánu města, kde o anonymu nemají ani tušení.

Co se týká hlídání si „zad“, je-li anonym mířen proti starostce Magdaléně Davis, je na ní, zda bude reagovat, či nikoliv. My máme co dělat, abychom se bránili nesmyslným výpadům lídra uskupení SPOLU Mgr. Trkana.

2) Je nám velice líto, že jste Strategický plán schválený v roce 2019 v našem programu přehlédl. Najdete ho v kapitole 2 – Finance města, odrážka druhá – „na základě strategického a akčního plánu sestavování rozpočtu“. Sám víte, že strategický plán je základ, z něho vychází roční akční plán, na jehož základě se sestavuje rozpočet města pro následující rok.

Dále máme v rozepsaném programu, že podpoříme revizi strategického plánu. Přece jenom už uběhlo několik let od jeho vypracování a schválení.

3) Jde-li o seniorské centrum Ambeat, neznamená to, že pokud není tento projekt na letáku uveden, že bude podpořen. Jsou tam jiné priority.

Dále je třeba uvést, že na leták, aby byl alespoň trochu přehledný, nelze uvést vše. Tudíž např. Ambeat je v 1. změně územního plánu (resp. rezerva R7). Zde uvádíme, že chceme otevřít diskusi o velkých projektech a jak je známo, je možné, aby v tomto řízení byly nějaké body vyřazené (může to být např. i Ambeat). Jde-li o jakýkoliv bod, který je zahrnutý v 1. změně územního plánu, mohl každý do 14. 9. 2022 podávat připomínky nebo námitky na podatelnu Městského úřadu Mníšek pod Brdy, které musí být vypořádány.

Celý program, který je více rozepsaný než na letáku (kde je pod posledním bodem uvedeno „Celý program najdete na www.mnisectipatrioti.cz, …“) najdete konkrétně na https://mnisectipatrioti.cz/mnisecti-patrioti-volebni-program-2022-2026/

za Mníšecké patrioty: 

Mgr. Eduard Navara

Ing. Mgr. Zdenka Čermáková Troníčková

Příspěvek byl publikován v rubrice Blog. Můžete si uložit jeho odkaz mezi své oblíbené záložky.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *